SW-MOTECH EVO High Beam Kit NSW.04.004.61200/B
Add to Wishlist
Secure payments
KlarnaAmerican ExpressApple PayGoogle PayMasterShopify PaySofortVisa
Vendor: SW-MOTECH
SKU: NSW.04.004.61200/B
Barcode: 4052572044254
Availability: In Stock Pre order Out of stock
Categories: Unsorted category
Description
EVO High Beam Lights are ideal for riding long distances in/off road conditions where maximum beam distance is desired to increase visibility and safety, evo lights represented outstanding design, high-quality standards and reliable waters and dust protection (IP69) Trouble-free and maintenance-free operation for years, Trouble-free and maintenance-free operation through wear-free LED, Consuming Significant Less Power, Input Voltage: 12 V DC, LED: 12 W (Per Light), Luminus Flux Flux Outer diameter: 7.1 cm, Water and Dust Proof (IP69), Connects Directly to the Motorcycle, No Changes on the Motorcycle Electric Necessary, Weatherproof, Illuminated Blue Handlebar Switch for Easy Hand 27, 28 mm) or on bike-specific light Mounts for Frame Mounting (Sold Separately), Included: 2 Evo High Beams, Cable Harness with Fuse, Switch, Mounting Material